polskidunski
Produkty Uslugi Export Realizacje KontaktOkna dachowe stały się nieodłącznym elementem nowo wznoszonych budynków. Otwierają one nowe możliwości we wpółczesnej architekturze i aranżacji wnętrz. Stosując okna dachowe również przy adaptacji poddaszy nieużytkowych, możemy łatwo zmienić je w funkcjonalne i dowolnie stylizowane wnętrze przeznaczone do pracy, wypoczynku, czy też dla dziecka.

Firma FARKO oferuje wiele ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych okien dachowych, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort zamieszkania na poddaszu. Obok standardowej oferty realizujemy indywidualne zamówienia w zakresie nietypowych rozmiarów, kształtów i kolorów okien.

Okna FAKRO posiadają wszystkie prestiżowe certyfikaty. Proces produkcji i kontroli jakości jest zgodny z europejskimi standardami. Parametry techniczne, jakośc oraz walory użytkowe sprawiają, że okna FAKRO znalazły tysiące nabywców nie tylko w Europie, ale również na innych kontynentach.

model fts
model ftp


Budowa okna dachowego:

Okno dachowe FAKRO to produkt o wysokiej jakości wytwarzany z najlepszych surowców, w opraciu o najnowsze technologie, gwarantujące trwałość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i bardzo dobre parametry izolacyjne.

O trwałości okien dachowych FAKRO decyduje między innymi specjalne dobrane, najwyższej jakości drewno sosnowe, klejone warstwowo, impregnowane próżniowo i dwukrotnie malowane. Drewno osłonięte jest z zewnątrz profilami z blachy aluminiowej powlekanej poliestrem, odpornym na działanie czynników atmosferycznych i promieni słoneczbych UV.

Zastosowanie termoizolacyjnych szyb zespolonych o współczynniku przenikania ciepła U szyby = 1,1 W /m2 K, wypełnionych gazem szlachetnym sprzyja utrzymaniu ciepła na poddaszu. Tak dobre parametry to przede wszystkim rezultat nałożenia na wewnętrzną stronę jednej z szyb warstwy srebra, odbijającej promieniowanie cieplne. W efekcie pozwala to zmniejszyć straty ciepła w okresie zimowym i ograniczyć nagrzewanie pomieszczenia latem.

Bezpieczeństwo zapewniają hartowane szyby o podwyższonej wytrzymałości, odporne na gradobicie, objęte wieczystą gwarancją. Z uwagi na szczelność stolarki otworowej stosowanej w nowoczesnym budownictwie pojawia sie problem z prawidłową wentylacją, co może powodować występowanie kondensacji pary wodnej w pomieszczeniach. W celu ograniczenia tego zjawiska, w oknach FAKRO stosowany jest nawiewnik. Zapewnia on stały, regulowany dopływ świeżego powietrza przy zamkniętym oknie, dzięki czemu możliwe jest sprawne działanie wentylacji grawitacyjnej na poddaszu.

Nawiewnik przez odpowiednie ukształtowanie kanału przepływu powietrza ma znakomite właściwości filtracyjne i akustyczne, a zamontowany w ościeżnicy okna nie zmniejsza efektywnej powierzchni przeszklenia. Klamka umieszczona w dolnej części okna zapewnia jego łatwo obsługę niezależnie od wysokości montażu. Konstrukcja klamki umożliwia trójstopniowe ryglowanie, co pozwala na mikrouchylenie okna.

model fts-v
model fll
Parametry techniczne: 
fakro classen vetrex dziadek stolbud krispol metalplast reunaers niewiadow